Gooolyho stopy v Bratislave nenájdete

Autor: Alexander Židek | 25.4.2011 o 17:15 | Karma článku: 7,81 | Prečítané:  2094x

Máme po sviatkoch, ale ten športový no najmä hokejový nás ešte len čaká. Čo uvidia v Bratislave turisti ako prvé pokiaľ prídu inak ako autom som sa pokúšal zistiť pár dní pred začiatkom šampionátu s foťákom v ruke...

1. Železničná stanica

Po vystupení z vlaku návštevníkov privíta výzdoba vo vnútri stanice, ale aj zvonka:

Zeleznicna stanica

Zeleznicna stanica II.

Pred stanicou je celkom čisto. Zdá sa, že upratovacie čaty to celkom zvládli ani asociálov nikde nevidno, bohvie kde zmizli. Idem teda ďalej nasleduje električkové nástupište a cesta na autobusovú zastávku. Tu to už však vyzerá horšie:

Zeleznicna stanica_elektricky

Chcete sa dozvedieť odchod autobusov?

Zeleznicna stanica III.

Cesta na predstaničné námestie:

Zeleznicna stanica IV.

Zeleznicna stanica V.

Zeleznicna stanica VI.

Nielen na zástavke Predstaničné námestie chýbajú informácie ako sa dostať k štadiónu, čo je dosť veľká chyba. Na fotke pre istotu prelepili akekoľvek informácie pre cestujucich.

Predstaničné námestie

V podstate sa na zastávkach o MS nedozviete nič a po reklame o hokejovej republike ani chýru až pokiaľ neodchádzal bus č.63 čo je dosť slabá náplasť.

Predstaničné námestie II.

2. Autobusová stanica

Opäť je všade čisto v okolí nie sú ani poolepované steny. Upratovacia čata má plný počet bodov. Bohužial jedinou zmienkou o MS je tento bilboard:

Autobusová stanica

Autobusová stanica II.

3. Letisko

Letisko by aj vďaka novému terminálu, upravenému okoliu mohlo byť asi najlepšou reklamou. Vďaka svojej vzdialenej polohe od centra je to asi jediné miesto, na ktorom nevýčínali vandali. Po grafitoch ani zmienky. O tom, že Slovensko je hokejová republika sa nikto pri príchode však nedozvie. Na vzdialenej autobusovej zastávke predsa len nachádzam bilboard. Mám však pocit, že si ho nikto nevšíma.

Letisko I.

Z letiska však ešte jeden postreh. Prichádzajúci zahraničný turisti majú evidentný problém s kupovaním lístkov v automatoch MHD. Je síce fajn, keď si prečítate ten správny údaj o cestovnom lístku, ale trafiť to správne tlačidlo robí evidentne problém. Niektorí si tak kupujú lístok na dva krát. Čo už, aj takto môže dopravný podnik zarobiť.

4. Na záver

Celková propagácia na miestach, kde dochádza k prvému kontaktu so zahraničnými fanúšikmi z celej Európy je chabá, takmer žiadna. Čakal som viac a zdá sa, že Slovenko premrhá ďalšiu šancu o pozitívnu reklamu našeho hlavného mesta. O tom, že miesta sú čistejšie a upravenejšie niet pochýb, ale nemalo by to byť samozrejmosťou? Namiesto toho, aby ma všade vítala hokejová republika tak ma zaujalo niečo iné. Skoro všade (zastávky,bilboardy, v priestoroch autobusov) som si všimol reklamy na prichádzajúci bratislavský majáles. Keby sme ku každej reklame na toto podujatie prilepili hocičo o MS, reklama by bola takmer všade a možno by som aj mal pocit, že Slovensko hokejom horí. Bohužial zrejme si to všimol aj náš maskot Goooly, ktorého veru v Bratislave len tak nestretnete niet po ňom totiž ani stopy.

 

Foto: az

 

 

 

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Vidieť Zem oproti čiernote vesmíru je neuveriteľné

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

SVET

Minúta po minúte: Merkelová môže byť štvrtýkrát kancelárkou

Jej konzervatívci vedú nad druhými socialistami Martina Schulza.

SVET

Merkelová bude pokračovať. Nikto však nevie ako, hovorí analytik

Nemecká kancelárka je istou víťazkou nedeľných volieb už teraz.


Už ste čítali?